Would you rather switch to English version?

MAXIMA

Špičkové americké motorové a převodové oleje prémiové kvality, vysoce účinná maziva pro čtyřkolky, motocykly a side-by-side, závodní produkty pro motosport, přípravky pro péči, údržbu a ošetřování vzhledu od přímého oficiálního dovozce.
 

MAXIMA
Motorové oleje

Motorové oleje

Prémiové motorové oleje pro běžné i špičkové závodní použití. Vysokovýkonné polosyntetické, plně syntetické a vrcholné tri-esterové motorové oleje Maxima jsou vyvinuté přímo pro motocykly, čtyřkolky a Side-by-side, včetně závodních. Dlouhodobě poskytují maximální ochranu motoru, prokazatelně snižují tření, zvyšují výkon, prodlužují životnost motorů a udržují je v dokonalé vnitřní čistotě. Vysokovýkonné motorové oleje MAXIMA patří mezi nejlepší oleje na trhu a překračují specifikace všech vyráběných olejů.

Více u autorizovaných prodejců nebo na www.aspshop.cz / www.aspshop.sk

Převodové oleje

Převodové oleje

Převodové oleje Maxima jsou vyvinuté přímo pro specifické podmínky motocyklových, čtyřkolkových a UTV převodovek a pro vysoce zatížené hypoidní diferenciály a rozvodovky moderních ATV a Side-by-side. Zajišťují dokonalou ochranu vysoce zatížených převodů hnacího ústrojí, a to i při rázovém namáhání offroadové jízdy v těžkém terénu. Převodové oleje Maxima používají výhradně ultračisté základové oleje a zaručují vysokou stabilitu i při vysokém mechanickém, střihovém a tepelném namáhání.

Více u autorizovaných prodejců nebo na www.aspshop.cz / www.aspshop.sk

Tlumičové oleje

Tlumičové oleje

Tlumičové oleje MAXIMA se vyrábějí v mnoha viskozitách pokrývajících veškeré požadavky výrobců tlumičů pérování. Jednotlivé viskozity lze navíc mezi sebou libovolně míchat pro přesné upravení tlumicích charakteristik tlumičů a naladění podvozku přesně podle vaší rychlosti a stylu jízdy, pro nastavení pérování na konkrétní podmínky nebo naopak pro nastavení, které bude vyhovat pro většinu tratí a povrchů. Tlumičové oleje MAXIMA zamezují zkřehnutí těsnění a gufer, zabraňují visení vidlic, chrání vnitřní díly tlumičů před opotřebením a dlouhodobě zajišťují dokonalé tlumící vlastnosti pérování v celém teplotním rozsahu.

Více u autorizovaných prodejců nebo na www.aspshop.cz / www.aspshop.sk

Spreje a údržba

Spreje a údržba

Přípravky pro čištění a údržbu řetězů a molitanových filtrů, spreje na ošetřování plastových a lakovaných povrchů, čističe. Ať už použijete jakýkoli přípravek MAXIMA, pokaždé budete doslova nadšeni jeho účinností. Maxima Speed Wax si pro svoji účinnost vysloužil název "Nová motorka ve spreji", čistič řetězů Clean-Up během chvilky vyčistí váš řetěz tak, že nebudete věřit, že není nový. Tak fungují přípravky Maxima!

Více u autorizovaných prodejců nebo na www.aspshop.cz / www.aspshop.sk

Provozní kapaliny

Provozní kapaliny

Vysokovýkonné brzdové kapaliny Maxima pro moderní brzdové systémy čtyřkolek a motocyklů zajišťují maximální brzdný výkon a citlivé ovládání brzd, a účinně zabraňují tvorbě vodní páry v brzdovém systému. Závodní silikonová brzdová kapalina Maxima DOT 5 s extrémně vysokým bodem varu, určená pro extrémně namáhané brzdy moderních vysokovýkonných závodních motocyklů, čtyřkolek a automobilů, vysoko překračuje všechny požadavky norem DOT3, DOT4, DOT5 a DOT5.1. Vysoce kvalitní chladicí kapalinu Maxima Coolanol nemusíte míchat ani ředit, protože je už přímo připravená pro použití v hliníkových motorech moderních čtyřkolek a motocyklů. Zajišťuje dokonalou antikorozní ochranu motoru, zabraňuje kavitaci lopatek vodního čerpadla a zvyšuje chladící výkon.

Více u autorizovaných prodejců nebo na www.aspshop.cz / www.aspshop.sk

Začalo to ricinovým olejem

Značku MAXIMA založili před více než 40 lety Američané Dick Lechien a Roland Reed. Dick Lechien úspěšně závodil na dragsterech, ustanovil několik světových rekordů, a společně se svým obchodním partnerem Rolandem Reedem tak úspěšně podnikal. Jako jedni z největších amerických prodejců motocyklů prodávali téměř všechny značky včetně motocyklů ČZ, rok co rok prodali přes 2500 strojů.

Syn Dicka Lechiena v osmdesátých letech profesionálně závodil v motokrosu. Pro mazání dvoudobých závodních motorů byl třeba kvalitní ricinový olej, který však byl v té době v USA nedostatkovým zbožím. Navíc oleje, které byly na trhu, neměly dostatečnou kvalitu. Dick Lechien a Roland Reed se rozhodli, že se pokusí vyrobit si ricinový olej sami, olej, který bude lepší než všechny ostatní ricinové oleje na trhu. Nezatíženi předsudky a zavedenými postupy olejářského průmyslu začali na vývoji ricinového oleje pracovat a po několika pokusech se jim skutečně podařilo vyvinout olej, který daleko překonával všechno, co bylo tehdy na trhu. Dick a Roland slavili úspěch, zájem o jejich olej byl obrovský, museli podstatně rozšířit výrobu a postupem času také zaměstnali mladé talentované odborníky, kteří začali rozbíjet jeden zavedený olejářský mýtus za druhým. Vyvinuli vysoce kvalitní oleje nové generace a později - to už byla firma Maxima známou značkou - se pustili i do plně syntetických olejů, které se staly novým standardem kvality závodních motorových, převodových a později i tlumičových olejů.

Z původně jediného produktu se výrobní program firmy Maxima rozrostl v ucelenou řadu olejů, oleje MAXIMA se staly symbolem vítězství a špičkové kvality. Dnes je MAXIMA celosvětově považována za jednoho z největších inovátorů a za světovou jedničku v oboru závodních olejů a maziv pro motorsport. Za vysokou kvalitou olejů Maxima stojí fakt, že oleje Maxima jsou vyráběné pouze z nejkvalitnějších základových olejů a hi-tech aditiv, a hlavně skutečnost, že oleje Maxima jsou vyvíjené přímo pro specifické podmínky motorsportu, a nikoli jako motocyklové oleje velkých zavedených olejářských koncernů, což jsou často oleje jen průměrné kvality pouze plněné do obalů s obrázkem motocyklu nebo čtyřkolky.

Oleje MAXIMA patří dlouhodobě mezi nejlepší oleje na trhu, překračují specifikace všech vyráběných produktů, přinášejí větší míru ochrany i vyšší výkon motorů. Posláním a závazkem firmy MAXIMA je totiž neustále zlepšovat své produkty a neustále rozvíjet svoji pověst „nejlepší značky v oboru“.

Oficiální autorizovaní prodejci značky MAXIMA v České a Slovenské republice.

Pro konkrétní dotazy a informace o dostupnosti zboží, doplňků a příslušenství kontaktujte prosím Vašeho nejbližšího prodejce, a to nejlépe telefonicky, případně mailem.

ac-usa.cz tgbmotor.cz access-motor.cz linhai-atv.cz ls2.cz ls2.sk itptires.cz tjd-canada.cz yadea.cz aspshop.cz