Would you rather switch to English version?

TGB

Oblíbené rekreačně-užitkové a pracovní čtyřkolky TGB nabízejí zdařilý design, elektricky přepínatelný pohon 4x4 s uzávěrkou předního nebo obou diferenciálů, nezávislé zavěšení všech kol, vysokou spolehlivost a užitnou hodnotu, velkou tažnou sílu, příjemné jízdní vlastnosti a řadu atraktivního příslušenství a doplňků již v základní ceně. Čtyřkolky TGB několikrát získaly ocenění „Čtyřkolka roku“ a staly se nejprodávanějšími čtyřkolkami v ČR. Čtyřkolky TGB také zvítězily v německé anketě „Quad of the Year“ jako nejlepší čtyřkolka v Německu v kategorii 300 - 550ccm.

Web dovozce: www.tgbmotor.cz

TGB
Užitkové čtyřkolky TGB

Užitkové čtyřkolky TGB

Pracovní a užitkově-rekreační čtyřkolky TGB jsou spolehlivé praktické víceúčelové čtyřkolky s vysokou užitnou hodnotou, připojitelným pohonem 4x4, výkonnými motory, velkou tažnou silou, příjemnými jízdními vlastnostmi a bohatou výbavou již v základní ceně. Modely LT s prodlouženým rozvorem a samostatným sedadlem spolujezdce nabízejí dostatek prostoru pro dva, jistotu ve výjezdech a výbornou stabilitu při zachování vyhlášené ovladatelnosti krátkých modelů.
Čtyřkolky TGB, to jsou moderní technologie a dlouholeté zkušenosti značky TGB. 

Více informací na www.tgbmotor.cz

Originální příslušenství

Originální příslušenství

Přizpůsobte čtyřkolku vašim potřebám a stylu! Nechte se inspirovat širokou nabídkou originálního příslušenství TGB. Originální příslušenství TGB je praktické a odolné, s vysokou kvalitou a solidním zpracováním. Naši prodejci Vám ochotně pomohou zorientovat se v široké nabídce originálního příslušenství TGB. Nabídka doplňků a příslušenství kromě toho zahrnuje například americké vyhřívané doplňky Heat Demon, univerzální radlice, hliníkové kryty podvozku SHARK, špičkové pneumatiky a disky ITP, ATV boxy nebo kanadské ATV pásy TJD.

Více informací u autorizovaných prodejců nebo na www.aspshop.cz

Servis a náhradní díly

Servis a náhradní díly

Péče o zákazníka u nás nekončí prodejem. Po celou dobu užívání Vašeho stroje TGB Vám zajistíme profesionální péči v jedné z nejširších sítí autorizovaných servisů v celé České republice i na Slovensku. Klademe důraz na vysokou profesionalitu a kromě kompletního servisu můžeme garantovat také rychlé dodání náhradních dílů. Náhradní díly vedeme skladem v našem centrálním skladu v Letkově (u Plzně), a proto Vám je můžeme dodat v nejkratším možném termínu. S originálními díly TGB máte navíc jistotu, že budou vždy pasovat, že mají vyhovující kvalitu, vysokou odolnost proti opotřebení, výbornou spolehlivost a životnost, a že 100% plní všechny standardy a požadavky výrobce.

Více informací u autorizovaných prodejců

Tchajwanská společnost TGB Motor Co., Ltd. je významným světovým výrobcem kvalitních čtyřkolek vlastní konstrukce. Většina produkce je exportována na nejvyspělejší trhy Evropy a USA, kde si tyto čtyřkolky získaly značnou popularitu. Motory pro své čtyřkolky si firma TGB vyvíjí sama ve vlastním výzkumně-vývojovém středisku, a vyrábí je ve vlastní moderní motorárně. Čtyřkolky taiwanské firmy TGB se řadí ke špičkám ve svých kategoriích, mnohokrát vyhrály titul Čtyřkolka roku a staly se vůbec nejprodávanějšími čtyřkolkami v ČR.
Firma TGB je také jedním z největších světových výrobců variátorů do čtyřkolek a skútrů, které dodává mnoha předním světovým značkám jako Polaris, Can-Am, Aprilia, BMW, Piaggio, Vespa, Rotax, Peugeot, Minarelli, Motori Morini, SYM a dalším. Oficiálním akreditovaným dovozcem značky TGB pro Českou republiku, Slovensko a Polsko je společnost ASP Group s.r.o.
 

Historie firmy TGB

1965
V roce 1965 zakládá pan C. F. Chang firmu Taiwan Vespa Company Ltd., na výrobu licenčních skútrů Vespa pro taiwanský trh. Nová firma zároveň vyrábí díly a součásti pro největšího italského výrobce skútrů Piaggio.

1978
Pan C. F. Chang zakládá firmu Taiwan Golden Bee Co. Ltd (TGB), která se stává nástupcem firmy Taiwan Vespa Company Ltd. Nová firma přebírá výrobní program Piaggio pro taiwanský trh i výrobu dílů a součástí pro mateřskou italskou firmu. Firma TGB zároveň začíná s vývojem a výrobou skútrů vlastní konstrukce. Skútry TGB byly již od počátku zaměřeny výhradně pro export, zejména pro Evropský trh, ale brzy se začaly úspěšně prodávat po celém světě.

1980 - 1989
Firma TGB pokračuje a dále rozšiřuje výrobu skútrů vlastní konstrukce a také výrobu náhradních dílů pro italský koncern Piaggio, pro který exkluzivně vyrábí elektrické startéry, rámy, pérování, plastové díly a mnoho dalších součástí. V roce 1980 se firma TGB rozhodla ještě více rozšířit své aktivity, a protože v té době prakticky všechny variátory montované do skútrů vyráběných na Taiwanu - jednom z největších producentů skútrů na světě - byly dovážené z Japonska, začala firma TGB s výrobou a posléze i vývojem variátorových převodovek nejrůznějších typů. Dnes je firma TGB jedním z největších výrobců variátorů na světě.

1990
TGB vyrábí variátory pro většinu Taiwanské produkce a postupně se stává i dodavatelem automatických převodovek pro mnoho předních světových výrobců skútrů, čtyřkolek a sněžných skútrů. Variátory TGB dnes spolehlivě pracují ve skútrech, čtyřkolkách a motocyklech předních světových výrobců jako Polaris, Aprilia, Piaggio, BMW, Vespa, Rotax, Peugeot, Motori Minarelli, Motori Morini, SYM a dalších. Ve vlastní motorárně vyrábí TGB dvoudobé motory 50 ccm a čtyřdobé motory objemů 125 až 550 ccm. Ve vlastním vývojovém a výzkumném středisku pracuje již více než 50 vývojových pracovníků.

1995
Certifikáty ISO 9001 a QS 9000 otevírají firmě TGB dveře pro další rozšíření prodejních kanálů. Díky nízké ceně, kvalitnímu zpracování, elegantnímu designu a vyhlášené spolehlivosti skútrů a čtyřkolek TGB se značka dobře etablovala na evropském trhu. Vysoká spolehlivost a cenová dostupnost produktů TGB vydláždily cestu pro úspěch firmy, která pokračuje dodnes.

2003
Již 25 let firma TGB vyvíjí a vyrábí automatické převodovky a další komponenty pro největší světové i taiwanské výrobce skútrů a čtyřkolek.

2004
V roce 2004 dochází ke strategickému rozhodnutí: firma se rozhoduje vyvinout čtyřkolku vlastní konstrukce s cílem dobýt nikoli taiwanský, ale opět rovnou evropské a světové trhy. Na trh přichází čtyřkolka TGB Blade. Model BLADE 400 se na evropském trhu velmi rychle stal velmi populárním, protože firmě TGB se podařilo skloubit vysokou kvalitu, promyšlený design a rozumnou cenu.

2006
Skútr TGB RS303 50 se stává prvním skútrem na světě, na kterém se kaskadérovi a australskému šampionu ve freestylemotokrosu Mattu Shubringovi podařilo úspěšně dotočit první skútrový backflip.

2007
Potvrzení, že se firma TGB vydala správnou cestou, přichází v roce 2007, když BLADE 400 získává ocenění "Čtyřkolka roku", které mu udělil francouzský časopis Quad Magazine.

Oficiálním akreditovaným dovozcem čtyřkolek a skútrů TGB pro Českou a Slovenskou republiku se stává česká společnost ASP Group s.r.o.

2009
Na trh přicházejí nové atraktivní modely čtyřkolek s většími motory TGB BLADE 550, který se stává vůbec nejprodávanější čtyřkolkou ve Francii a v Německu.

2010
Čtyřkolka TGB Blade 550 iRS získává ocenění „Čtyřkolka roku " a zároveň i titul „Užitková čtyřkolka roku 2010" v České republice.

2011
TGB Blade 550 se stává nejprodávanější čtyřkolkou v ČR.

2013
Čtyřkolky TGB dostávají elektronicky řízené vstřikování. Díky moderní technologii jsou tak čtyřkolky TGB uživatelsky ještě přívětivější, ještě snadněji ovladatelné, s nižší spotřebou paliva a vyššími výkony motorů.

Čtyřkolka TGB Blade 550 vítězí v Německu v anketě „Quad of the Year 2013“ jako vůbec nejlepší čtyřkolka objemové třídy 300 - 550 ccm.

Oficiálním akreditovaným dovozcem čtyřkolek a skútrů TGB pro Polsko a Rumunsko se stává společnost ASP Group PL Sp. z o.o. a ASP Group EAST S.R.L.

2014
Firma TGB vyvíjí vlastní moderní elektronický posilovač řízení a montuje jej do široké řady svých modelů. Posilovač řízení EPS (Electronic Power Steering) podstatně přispěl k lepší ovladatelnosti, bezpečnější jízdě a snadnějšímu ovládání čtyřkolek TGB. Zároveň firma TGB znovu prokázala, že kvalita a vyspělé technologie nemusejí stát hromadu peněz. Modely vybavené posilovačem řízení dále posílily pozici značky TGB na trhu a přilákaly nové zákazníky po celé Evropě.

2015
Představen model TGB 1000, vlajková loď značky TGB a čtyřkolka s největším motorem taiwanské provenience. Špičkový TGB 1000 opět posunul měřítka výkonnosti a ovladatelnosti čtyřkolek TGB.

Oficiálním akreditovaným dovozcem čtyřkolek a skútrů TGB pro Slovinsko a Chorvatsko se stává Společnost ASP Group d.o.o.

2018
Mahindra, světově známý výrobce traktorů, malotraktorů a zemědělské techniky pužívá dvouválcový motor TGB o výkonu 83 koní 

2019
TGB Blade 1000i LT EPS EVO získává titul Čtyřkolka roku 2019 na základě hlasování veřejnosti v anketě pořádané Svazem dovozců automobilů (SDA). Nově v nabídce TGB Blade 600 LTX a Blade 1000 LTX s novým designem a full-LED osvětlením.

2020
Na trh přichází zcela nový TGB Target 600 EPS sportovně laděná čtyřkolka s pohonem 4x4 a elektrickým posilovačem řízení.

2021
Modely TGB BLADE 1000 a 600 jsou kromě homologace T3b dodávány již také s homologací EURO 5.

_________________________

Dnes vyrábí firma TGB čtyřkolky, spalovací motory a variátory, které vyváží do celého světa. Stěžejními trhy jsou USA a východní Evropa a především Francie a Německo.

TGB Blade 600 LTX

TGB Blade 600 LTX

MotorBike

11/2020

TGB Blade 1000i LTX EPS

TGB Blade 1000i LTX EPS

Svet Motocyklov SK

5/2020

TGB Blade 1000i LTX EPS

TGB Blade 1000i LTX EPS

MotorBike

10/2019

TGB Blade 1000i LT EVO EPS

TGB Blade 1000i LT EVO EPS

Motocykl (CZ)

7/2019

TGB Blade 1000i LT EVO EPS

TGB Blade 1000i LT EVO EPS

MotorBike

5/2019

TGB Target 600i 4x4

TGB Target 600i 4x4

Svet Motocyklov SK

5/2019

TGB Blade 600 LT

TGB Blade 600 LT

MotorBike

3/2019

TGB Blade 600 SE LT EPS

TGB Blade 600 SE LT EPS

Svet Motocyklov

10/2018

TGB Blade 1000i LT EPS

TGB Blade 1000i LT EPS

Motomagazín SK

8/2018

Blade 600i LT

Blade 600i LT

Motomagazín SK

11/2017

Blade 600i LT

Blade 600i LT

Motomagazín SK

9/2017

Blade 1000 EFi EPS

Blade 1000 EFi EPS

Motomagazín SK

11/2016

Blade 1000 EFi EPS

Blade 1000 EFi EPS

Svet Motocyklov SK

3/2016

Ukrajina 2015

Ukrajina 2015

Quad off Road

2/2016

Albánie 2015

Albánie 2015

Quad off Road

12/2015

Blade 1000i LT EX

Blade 1000i LT EX

Quad off Road

8/2015

Blade 1000i LT

Blade 1000i LT

Svet Motocyklov

6/2015

Blade 1000i

Blade 1000i

Quad off Road

4/2015

TGB 1000i Preview

TGB 1000i Preview

Quad off Road

12/2014

TGB Blade - bazar

TGB Blade - bazar

Quad off Road

10/2014

Bullet 125 RS

Bullet 125 RS

Svet Motocyklov

6/2014

Bullet 125 RS

Bullet 125 RS

Motomagazín

5/2014

TGB Bullet 125

TGB Bullet 125

MotorBike

4/2014

Modely TGB

Modely TGB

Svet Motocyklov

10/2013

BLADE 550 IRS 4X4

BLADE 550 IRS 4X4

MotorBike

7/2013

Bullet 125 RS

Bullet 125 RS

Svet Motocyklov

7/2013

BLADE 550i FL

BLADE 550i FL

Motomagazín

5/2013

TARGET 550i

TARGET 550i

Svet Motocyklov

5/2013

BLADE 550i FL

BLADE 550i FL

Quad off Road

4/2013

BLADE 550i FL

BLADE 550i FL

Quad off Road

2/2013

BLADE Eurojack

BLADE Eurojack

Quad off Road

12/2012

BLADE 550i a zima

BLADE 550i a zima

Motohouse

12/2012

BLADE 550i

BLADE 550i

Svet Motocyklov

10/2012

Blade na rybách

Blade na rybách

Quad off Road

8/2012

BLADE - TARGET

BLADE - TARGET

Quad off Road

6/2012

BLADE 550 EFI

BLADE 550 EFI

Motomagazín

6/2012

TGB 2012

TGB 2012

Quad off Road

4/2012

TGB Bullet

TGB Bullet

Svet Motocyklov

3/2012

ATV pro Myslivost

ATV pro Myslivost

Quad off Road

2/2012

BLADE EFI

BLADE EFI

Quad off Road

1/2012

Prezident TGB

Prezident TGB

Quad off Road

12/2011

BLADE 550 IRS

BLADE 550 IRS

Motocykl

12/2011

Expedice UKRAJINA

Expedice UKRAJINA

Quad off Road

12/2011

BLADE 550

BLADE 550

Svet Motocyklov

10/2011

TAPO 50

TAPO 50

Motomagazín

8/2011

TGB TAPO 50

TGB TAPO 50

Motocykl

7/2011

X-Motion 300 EFI

X-Motion 300 EFI

Motocykl

7/2011

Blade vs Target

Blade vs Target

Quad off Road

6/2011

X-Motion 300 EFI

X-Motion 300 EFI

Motomagazín

6/2011

Expedice Rumunsko

Expedice Rumunsko

Quad off Road

6/2011

TARGET 550

TARGET 550

Svet Motocyklov

3/2011

Expedice Rumunsko

Expedice Rumunsko

Quad off Road

2/2011

Expedice UKRAJINA

Expedice UKRAJINA

Quad off Road

1/2011

Expedice POLSKO

Expedice POLSKO

Quad off Road

12/2010

Target 550 IRS

Target 550 IRS

Quad off Road

12/2010

BLADE 550 LT

BLADE 550 LT

Motohouse

11/2010

Target 550 IRS

Target 550 IRS

Motomagazín

10/2010

TGB Bullet 50 iRS

TGB Bullet 50 iRS

Motoráj

10/2010

BLADE 550 LT

BLADE 550 LT

Quad off Road

10/2010

Target 550 IRS

Target 550 IRS

Quad off Road

10/2010

Blade na Ukrajině

Blade na Ukrajině

Motoráj

10/2010

Xmotion 300 EFi

Xmotion 300 EFi

Motohouse

9/2010

Čtyřkolka roku 2010

Čtyřkolka roku 2010

Motomagazín

9/2010

SAHARA 2010

SAHARA 2010

Quad off Road

8/2010

Čtyřkolka roku 2010

Čtyřkolka roku 2010

Quad off Road

8/2010

Xmotion - Bullet

Xmotion - Bullet

MotoXpress

7/2010

TGB Day 2010

TGB Day 2010

Quad off Road

6/2010

TGB TAPO 50

TGB TAPO 50

Motoráj

6/2010

BLADE 550 IRS 14"

BLADE 550 IRS 14"

Motohouse

5/2010

BLADE 550 IRS 14"

BLADE 550 IRS 14"

Motoráj

5/2010

TAPO 50

TAPO 50

Svet Motocyklov

5/2010

Na skok v TGB

Na skok v TGB

Motohouse

5/2010

MAROKO 2010

MAROKO 2010

Quad off Road

4/2010

BLADE napříč Ruskem

BLADE napříč Ruskem

Quad off Road

4/2010

Extrémní výprava

Extrémní výprava

ČMN

2/2010

BLADE 550 IRS 14"

BLADE 550 IRS 14"

Motoráj

10/2009

BLADE 550 IRS 14"

BLADE 550 IRS 14"

ČMN

9/2009

BLADE 550 IRS

BLADE 550 IRS

Off-Road 4x4

9/2009

Blade 550 iRS

Blade 550 iRS

Quad off Road

9/2009

BLADE 550 IRS

BLADE 550 IRS

Motomagazín

8/2009

Ukrajina 2015 TGB

Ukrajina 2015 TGB

Quad off Road

V této sekci naleznete Návody k použití čtyřkolek a skútrů TGB. Seznamy náhradních dílů najdete na oficiálních stránkách dovozce www.tgbmotor.cz.

TGB Blade 1000LTX MAX

TGB Blade 1000LTX MAX

Návod k obsluze (CZ) • 5 MB

TFT - TGB BLADE 1000 LTX MAX

TFT - TGB BLADE 1000 LTX MAX

Návod k obsluze (ENG) • 1 MB

TGB Blade 1000LT/1000LTX

TGB Blade 1000LT/1000LTX

Návod k obsluze (CZ) • 12 MB

TGB Blade 600LT/600LTX (E4)

TGB Blade 600LT/600LTX (E4)

Návod k obsluze (CZ) • 6 MB

TGB Blade 600LT/600LTX

TGB Blade 600LT/600LTX

Návod na obsluhu (SK) • 4 MB

TGB Blade 1000LT/1000LTX

TGB Blade 1000LT/1000LTX

Návod na obsluhu (SK) • 2 MB

TGB Target 600 / 600 EPS EFi

TGB Target 600 / 600 EPS EFi

Návod k obsluze (CZ) • 4 MB

TGB Blade 550/550LT EFi

TGB Blade 550/550LT EFi

Návod k obsluze (CZ) • 6 MB

TGB Target 550 EFi

TGB Target 550 EFi

Návod k obsluze (CZ) • 7 MB

TGB Blade 425/550

TGB Blade 425/550

Návod k obsluze (CZ) • 9 MB

TGB Target 425/550

TGB Target 425/550

Návod k obsluze (CZ) • 11 MB

TGB X-Motion 250/300

TGB X-Motion 250/300

Návod k obsluze (CZ) • 1 MB

TGB Bullet 50/125

TGB Bullet 50/125

Návod k obsluze (CZ) • 1 MB

TGB TAPO 50

TGB TAPO 50

Návod k obsluze (CZ) • 1 MB

TGB Blade 600/600LT EFi (T3b)

TGB Blade 600/600LT EFi (T3b)

Návod k obsluze (CZ) • 8 MB

Oficiální prodejci čtyřkolek TGB v České a Slovenské republice

Pro konkrétní dotazy a informace o dostupnosti zboží, doplňků a příslušenství kontaktujte prosím Vašeho nejbližšího prodejce.

ac-usa.cz tgbmotor.cz access-motor.cz linhai-atv.cz ls2.cz ls2.sk itptires.cz tjd-canada.cz yadea.cz aspshop.cz